Jak wykorzystać OCR w biurze rachunkowym?

Proszę o terminowe dostarczenie faktur… Każdego miesiąca prosimy kontrahentów o to, aby do 10go dokumenty trafiły do naszego biura. To właśnie wtedy zaczyna się najbardziej gorący okres w księgowości. Niestety niejednokrotnie klientom zdarzają się opóźnienia przez co Twoi pracownicy mają mniej czasu na księgowanie. Dlatego też coraz więcej biur rachunkowych decyduje się na wdrożenie technologii OCR.

Korzyści wdrożenia OCR

Wdrożenie tego typu rozwiązania w znacznym stopniu zautomatyzuje pracę biura rachunkowego. Korzystanie z OCR zastąpi pracowników w żmudnej i odtwórczej pracy związanej z przepisywaniem dokumentów. Zamiast ręcznie przenosić informacje o kontrahentach, pozycjach zakupowych, cenach czy terminach płatności, może zrobić to za nas automat. Wprowadzenie systemu pozwoli zaoszczędzić czas, który można przeznaczyć na kolejnych, nowo pozyskanych klientów. Ponadto OCR wyeliminuje niejednokrotnie pojawiające się błędy ludzkie.

Jak to działa w module Faktura365?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów rozbudowaliśmy nasz program, dzięki czemu praca księgowej będzie jeszcze przyjemniejsza 🙂 Są dwa sposoby na automatyzację związaną z szybszym odczytywaniem dokumentów.

W przypadku, gdy kontrahent korzystający z modułu Faktura365 dostarczy dokumenty do biura w wersji papierowej lub elektronicznej (np. poprzez wysłanie ich w formie pdf)

W przypadku gdy kontrahent korzystający z modułu Faktura365 samodzielnie wgra dokumenty do systemu

Którą metodę wybierzesz – zależy wyłącznie od Twoich ustaleń z konkretnym klientem. W obu przypadkach Twoi pracownicy w prosty sposób są w stanie przerzucić dostarczone dokumenty do systemu księgowego. To dosłownie trzy kroki do doskonałości:

Zrób zdjęcie faktury kosztowej w aplikacji mobilnej i dołącz ją jako załącznik do programu

Automatycznie odczytaj wgrany plik. Sprawdź czy program prawidłowo uzupełnił dane

Zaciągnij wszystkie faktury kosztowe klienta do swojego programu księgowego.

Dostęp do panelu klienta w module Faktura365

Gdy Twoi klienci zdecydują się na prowadzenie swojej sprzedaży w module Faktura365 jesteś w stanie jeszcze bardziej zautomatyzować swoją pracę. W zależności od tego jakie nadadzą Ci uprawnienia, poza możliwością importu danych sprzedażowych, możesz m.in. uzyskać dostęp do faktur kosztowych, kasy, a nawet wystawiać faktury! W kolejnym artykule na naszym blogu dowiesz się jakie dodatkowe korzyści dla Twoich klientów niesie korzystanie z naszego systemu.