Jeśli świadczysz usługi abonamentowe, doskonale sprawdzi się u Ciebie program, który daje możliwość wystawiania faktur cyklicznych. Nie będziesz musiał pamiętać o wystawianiu kolejnej takiej samej faktury, dzięki czemu zaoszczędzisz swój cenny czas.

Jakie funkcje powinien zawierać taki program do faktur?

  • definiowanie cykliczności – konfigurujesz cykl tak, aby faktury wystawiały się automatycznie w określonych odstępach czasu np. co miesiąc, kwartał, rok
  • definiowanie konkretnego dnia wysyłki faktur – decydujesz w jakim dniu będą wysyłane dokumenty np. każdego trzeciego dnia miesiąca
  • zawieszanie i przywracanie dokumentów – w przypadku, gdy klient zawiesił działalność możesz wstrzymać ich wystawianie na czas, który sam określisz w systemie
  • podglądu planowanych płatności – przygotowany w systemie wykres na podstawie dokumentów pozwala przewidzieć przyszłe wpływy na podstawie wystawianych cyklicznie faktur.

Automatyzacja wysyłki dokumentów

Korzystanie z tego typu rozwiązań nie tylko pozwoli Ci zaoszczędzić czas, ale także przyspieszy pracę. Ważne jest aby definiując faktury cykliczne mieć do wyboru dwie opcje związane z wysyłką dokumentu:

  • automatyczna wysyłki – bez konieczności zatwierdzania kolejno każdego dokumentu lub
  • wysyłki dokumentu dopiero po jego zatwierdzeniu. Dzięki temu przed wysyłką faktury masz możliwość wprowadzenia w niej zmian.

Automatyzacji ciąg dalszy

Skoro mowa już o automatyzacji związanej z wysyłką faktur, pójdźmy o krok dalej… Czy wiesz, że w naszym programie Faktura365 możesz automatycznie windykować te dokumenty? Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego stresu związanego z koniecznością dzwonienia do zalegających klientów. Więcej na ten temat metod windykacji przeczytasz w artykule Tydzień temu upłynął termin płatności….

Chcesz przekonać się jak działa to w naszym systemie? Zobacz filmik instruktażowy.

Zarejestruj się i sprawdź jak możesz usprawnić swoją pracę w programie Faktura365 .