Jeśli szukasz systemu, który da Ci możliwość w wygodny i sprawny sposób zapanować nad sprawami dotyczącymi zatrudnienia w Twojej firmie – moduł Kadry365 to strzał w dziesiątkę. Program dostępny jest w wersji online dzięki czemu masz dostęp do potrzebnych danych w każdym miejscu i o każdej porze. Szybkie wyszukiwanie i przeglądanie dokumentów to ułatwienie zarówno dla pracodawcy jak i działu kadrowego. Poznaj najważniejsze funkcjonalności jakie oferuje moduł Kadry365.

Podstawowe funkcje modułu Kadry365:

Teczki pracownicze

W programie masz możliwość tworzenia katalogu pracowników. Wprowadzając kolejne osoby z zespołu możesz tworzyć wirtualne teczki pracownicze. Pod każdą z nich istnieje opcja podłączenia plików np. skanu podpisanej umowy, uprawnień czy dyplomów. Dodając dokumenty, które mają swój termin ważności m.in. badania okresowe lub szkolenia BHP masz większą kontrolę nad kadrami – program przypomni Ci o zbliżającym się terminie ich obowiązywania. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o umowy zawarte na czas określony – w tym przypadku także odpowiednio wcześniej dostaniesz informację systemową, że dana umowa dobiega końca.

Wirtualna lista obecności

Ta opcja sprawdza się zwłaszcza w przypadku, gdy prowadzisz firmę mającą wiele oddziałów. Zwykli użytkownicy podłączeni do modułu Kadry365 mają dostęp wyłącznie do swojego panelu pracownika. Dzięki temu mają możliwość planowania swoich urlopów w programie. Logując się do systemu Firmotron w pierwszej kolejności pracownikowi wyświetla się komunikat, w którym mają możliwość zatwierdzenia swojej obecności w danym dniu. Dodatkowo w komunikatorze, który jest integralną częścią firmotronu mamy na bieżąco podgląd do tego czy dana osoba jest dostępna czy też nie (od kiedy do kiedy) w pracy.

Bilans czasu pracy 

Administrator ma możliwość skonfigurowania indywidualnego bilansu czasu pracy w przypadku każdego pracowniku. Definiuje go z uwzględnieniem na przykład zaległego urlopu bądź dni wolnych w związku z opieką na zdrowe dziecko. Dzięki temu każdy użytkownik widzi w systemie, ile mu pozostało urlopu do wykorzystania w danym roku. Ułatwia to również kontrolę nad tym, aby pracownik nie przekroczył liczby dni wolnych, które mu przysługują.

Systemy pracy

W przypadku gdy Twój zespół pracuje w różnych godzinach i konieczne jest planowanie grafiku – pomoże Ci w tym moduł Kadry365. W programie masz możliwość wprowadzania nielimitowanej liczby systemów pracy i dołączania ich do poszczególnych pracowników. Korzystając z tej funkcjonalności masz większą kontrolę. Widzisz jaki pracownik w jakich godzinach jest w pracy. Program pilnuje by dana osoba nie przekroczyła ilości godzin pracy tygodniowo.

Generowanie umów kadrowych

Moduł Kadry365 daje możliwość generowania umów zgodnie z szablonem. Dotyczy to zarówno umów związanych z zatrudnianiem nowych pracowników jak i aneksowaniem tych obowiązujących. Dzięki liście obsługiwanych tokenów, którą masz dostępną w ustawieniach modułu po wprowadzeniu danych dotyczących m.in. zakresu obowiązków, czasu trwania, stawki, danych osoby zatrudnianej – program automatycznie przygotuje umowę gotową do druku. Co więcej gromadząc umowy w Firmotronie masz podgląd do przebiegu zatrudnienia danego pracownika. 

Cyfryzacja dokumentów eliminuje ryzyko związane z ich zagubieniem lub zniszczeniem. Ponadto prowadzenie kadr w systemie to lepsza jakość przechowywania – nawet po upływie kilku lat archiwizowane dokumenty pozostają w niezmienionej formie. Jeśli jesteś ciekawy jakie możliwości daje jeszcze system – nie czekaj, załóż konto już dziś!