Jaki komunikator wybrać by usprawnić przepływ informacji w firmie?

Jakie znasz sposoby na przekazywanie informacji między pracownikami? Co zrobić, żeby żaden temat nie uciekł? Jak wyeliminować błędy w komunikacji zespołowej? Jaki komunikator ułatwi pracę w firmie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.

Wyeliminowanie żółtych karteczek

Wiele osób jest przyzwyczajonych do sporządzania szybkich notatek właśnie w tej formie. Idąc dalej tym tropem istnieje ryzyko, że ich ogrom z czasem zasłoni ekran monitora. Ponadto często zdarza się, że zapisane w ten sposób informację po prostu giną. A co za tym idzie – istotne kwestie nie są przekazywane dalej.

Wyeliminowanie wiadomości mailowych

Gdy skrzynki mailowe pękają w szwach pracownicy mogą mieć problem z przebrnięciem przez wszystkie bardzo pilne wiadomości wymieszane ze spamem. Warto zastanowić się w jaki sposób zastąpić wypisywanie listy zagadnień, które chcemy omówić. Korzystając z komunikacji mailowej niejednokrotnie zdarza się, że na odpowiedź musisz czekać dłużej.

Wewnętrzny komunikator to strzał w dziesiątkę!

Rozwiązaniem kwestii płynnego przepływu informacji jest nic innego jak komunikator firmowy, ale musi spełnić poniższe trzy warunki:

  • musi być wyłącznie własnością firmy
  • rozmowy prowadzone na nim nie mogą wychodzić na zewnątrz organizacji
  • komunikator do którego nie ma możliwości dołączenia osób, które nie są pracownikami z drobnymi wyjątkami 😉

Poza łatwym dostępem do czatu z poziomu komputera – istotne jest to, aby był także w formie aplikacji mobilnej. W przypadku gdy ktoś będzie chciał się z Tobą skontaktować, od razu otrzymasz powiadomienie na telefon. Co więcej, gdy zezwolisz na dostęp do smartwatcha – na nim także otrzymasz powiadomienie, że ktoś do Ciebie napisał. Ponadto, co istotne zostaje historia rozmowy, do której możesz wrócić w dowolnym momencie. Korzystając z komunikatora oszczędzisz czas i szybciej uzyskasz odpowiedzi na zadane pytania.

Takie możliwości daje system Firmotron wraz z aplikacją mobilną mfirmotron, która jest dostępna do pobrania ze sklepu. Co ważne komunikator jest bezpłatny.

Dodatkowymi atutami korzystania z Firmotronu jest to, że widzisz kto w danej chwili jest dostępny (zalogowany do programu). Ponadto w wersji masz możliwość tworzenia grup na czacie na przykład dla pracowników działu sprzedaży. Dzięki temu nie będziesz musiał pisać każdej osobie indywidualnej wiadomości. Z poziomu systemu online możesz również prowadzić wideorozmowy zarówno z członkami zespołu jak i osobami spoza organizacji. W przypadku osób nie pracujących w Twojej firmie to Ty decydujesz kto i w jakich ramach czasowych ma możliwość dołączenia do wideorozmowy.  Korzystając z Firmotronu wyeliminujesz inne, niejednokrotnie płatne komunikatory zewnętrzne.

Poza możliwością komunikowania się między pracownikami – wersja mobilna posiada szereg innych funkcjonalności. Jesteś ciekaw jakich? Przeczytaj w naszym artykule na blogu.