Czwarte urodziny Firmotronu

Poznajcie naszą historię

Jak się to zaczęło?

15 września 2017 roku nasi programiści postawili przysłowiową kropkę po ostatniej linijce kodu naszego nowo powstałego programu. Programu, który obchodzi czwarte urodziny! Początkowo Firmotron był programem dla nas samych. Wewnętrzny klient BLUEFORM – dział projektów europejskich – przestał sobie radzić z korzystaniem z masą niekompatybilnych ze sobą programów. Tysiące plików Excela, dokumenty na google.docs też stanowiły problem dla coraz większego zespołu. A realizując niezliczone projekty europejskie konieczność bieżącego nimi zarządzania okazała się niezwykle uciążliwa. W tym dziale pracowała fantastyczna kadra chętnych do pracy osób, ale mieli już dosyć. Ciągłe gubienie się w dokumentach, zadaniach, rozliczeniach, komunikatach. Tego było już za dużo! Poziom frustracji przekroczył normę!

Programując 11 lat mieliśmy już wiele różnych programów. Pisaliśmy je dla naszych klientów – od największych korporacji, spółek skarbu państwa, po mikroprzedsiębiorców. Przerobiliśmy już wszystko, co można robić w firmie elektronicznie – od planowania, poprzez realizację zadań po ich kontrolę. Od komunikatorów, po programy lojalnościowe. Od aplikacji bazodanowych, po programy do rozliczania firm eventowych, hoteli, czy zakładów pogrzebowych. Logistyka, finanse, kadry, sprzedaż – nic już nie było dla nas większym wyzwaniem.

Jednak coś się wyzwaniem okazało!

Stworzenie miejsca w sieci, gdzie dołączając moduły można by stworzyć kompatybilny system do zarządzania projektami, okazał się nie lada zadaniem. Nie każdy potrzebuje w projekcie modułu finansowego, ale niektórzy potrzebują magazynu. Inni czekali głównie na CRM-a, którym za jednym kliknięciem będą mogli połączyć się na wideo z odpowiednim członkiem zespołu. Nie będące finansistkami koordynatorki chciały łatwo analizować koszty. I to w podziale na projekty, pozycje i kategorie, mogąc od razu przesyłać je do rozliczeń we wnioskach. Oj było tego sporo. Po trzech sesjach design thinking i przepracowaniu wielu dni i nocy stworzyliśmy projekt. Pomysłów na nazwę było od groma. Ostatecznie jednak otrzymał nazwę Firmotron.

A dlaczego Firmotron?

Tak nazywał się nasz autorski program edukacyjny dla młodych, którzy mieli stać się liderami w programowaniu oraz przedsiębiorcami. Program ten uczył naszych młodych podopiecznych wszystkich ważnych dla firmy kompetencji – komunikacyjnych, sprzedażowych, marketingowych, logistycznych. Organizacji pracy i analizy finansowej. Wszystkiego, co trzeba wiedzieć, by umieć prowadzić zespół lub firmę. A zatem kiedy powstał nasz program, po długotrwałych poszukiwaniach nazwy w końcu właśnie na Firmotron postawiliśmy.

Firmotron teraz

Mamy nadzieję, że teraz wykonamy kolejny ważny ruch w życiu Firmotronu. Przez cztery lata rósł, uczył się nowych funkcjonalności, poznawał mnóstwo nowych ludzi. Czasem rezygnował z niektórych modułów, by wprowadzić nowe – lepsze. W tej chwili, w swoje czwarte urodziny, na poszczególnych modułach Firmotronu pracuje już niemal 4000 osób. I liczba wciąż rośnie, co każdorazowo jest dla nas niezwykłą radością. Podobnie, mamy nadzieję, że Ty też jesteś w naszej Firmotronowej społeczności! Ponadto z okazji zbliżających się czwartych urodzin Firmotron dostał też swoje własne miejsce na Facebooku i Instagramie. Zapraszamy do obserwowania!

Dziękujemy za przeczytania skrótu naszej historii. I baw się z nami w urodziny!