Decydując się na wdrożenie nowego oprogramowania, zwłaszcza chmurowego, zastanawiasz się czy Twoje dane będą bezpieczne. Czy informacje umieszczane w systemie są zaszyfrowane, czy otrzymasz gwarancję, że nie wypłyną one poza system. Dla nas jest to w pełni zrozumiałe, ponieważ z tego typu pytaniami spotykamy się w naszej pracy na co dzień. W dobie dzisiejszych przepisów związanych m.in. z RODO zdajemy sobie sprawę jakie konsekwencje niesie za sobą wyciek danych. Dlatego też w poniższym artykule rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości. 

Dostęp tylko dla wybranych 

Rozpoczynając pracę w Firmotronie jednym z pierwszych kroków administratora jest dodanie pracowników (użytkowników). Każdy z nich otrzymuje indywidualne dane do logowania. Masz możliwość nadania pracownikom różnych poziomów dostępu, a także, co ważne ograniczenia im widoczności danych osobowych. W przypadku ograniczonej widoczności użytkownik nie ma dostępu do pełnych danych wrażliwych w formie listy, co za tym idzie nie może ich zbiorczo wyeksportować z systemu.

Serwery na terenie UE

Lokalizacja serwerów na terenie Unii Europejskiej ma znaczenie przede wszystkim dla zgodności z przepisami prawnymi. Pomaga nam ona spełnić wymogi dotyczące przechowywania i przetwarzania danych osobowych zgodnie z RODO. Serwery Firmotronu znajdują się w Niemczech i Finlandii co zapewnienia nam bezpieczeństwo, efektywne działanie usług online, oraz bardzo wysoką jakość świadczonych usług.

Unikalny token szyfrujący

Podczas zakładania konta w systemie Firmotron masz możliwość automatycznego wygenerowania tzw. tokenu szyfrującego. Zapytasz co to? Jest to zabezpieczenie, które gwarantuje Ci skuteczną ochronę Twoich danych przed niepowołanym dostępem. W tym miejscu warto wspomnieć, że dane, które wprowadzasz do naszego systemu są szyfrowane unikalnym dla każdej firmy tokenem. Załączniki, które umieszczasz w Firmotronie także szyfrujemy.

Kopia bezpieczeństwa

Być może już kiedyś spotkałeś się z pojęciem „backup” – jest to inaczej kopia bezpieczeństwa lub kopia zapasowa danych. Obejmuje ona m.in. bazy danych czy załączniki. Backup Firmotronu automatycznie tworzy się każdego dnia, aby zabezpieczyć Twoje informacje na wypadek np. ich usuniecia. Dzięki temu w razie potrzeby można je szybko odzyskać i przywrócić. Regularnie wykonywana kopia zapasowa systemu Firmotron to kolejna gwarancja prawidłowo zabezpieczonych danych.

Jak widzisz – w Firmotronie stosujemy bardzo wysoki stopień zabezpieczeń. Co ważne, wykorzystujemy najnowsze technologie, aby chronić Twoje dane. Decydując się na wdrożenie naszego systemu masz gwarancję, że nic nie wypłynie poza Twoją organizację. Pamiętaj – nam także zależy abyś czuł się komfortowo i mógł spać spokojnie. Dla nas bezpieczeństwo działania systemu to podstawa.