Dlaczego warto informatyzować firmę? Tego dowiesz się w tym artykule.

W Polsce, jak i na całym świecie, przedsiębiorstwa są podzielone. Jedne od lat działają korzystając z rozwiązać z XX wieku – kalendarzy papierowych, karteczek, druków księgowych, kadrowych czy magazynowych. Wszystko w tych firmach wydaje się łatwiejsze mając w ręku papier i długopis. Z tym przyzwyczajeniem już dawno wygrała druga część przedsiębiorstw. Te z kolei znają korzyści wynikające z informatyzacji. Nie tylko te ekologiczne, ale przede wszystkim ekonomiczne.

Jakie korzyści finansowe mamy z informatyzacji? Czy da się to przeliczyć?

Otóż do korzyści informatyzacji firmy należą w pierwszej kolejności:

  • szybsze przesyłanie informacji do poszczególnych pracowników
  • mniejsza liczba błędów wynikających ze zgubienia dokumentów, złego ich zapisania, nie dostarczenia
  • możliwość kontrolowania realizacji poszczególnych zadań wskazanych w programach
  • szybszy dostęp do danych
  • zdecydowanie szybsze tworzenie i wysyłka dokumentów, umów, faktur. W firmach z większą od 1 liczbą klientów czy pracowników. Czym liczniejsza baza pracowników/klientów, tym wyższe korzyści ekonomiczne na stanowiskach pracy.

Jak mogę zarobić na szybkości fakturowania?

Otóż często nieufni przedsiębiorcy, szczególnie bojąc się wprowadzania zmian do organizacji, nie przeliczają ekonomicznych zysków ze skrócenia pracochłonności procedur. A przecież warto się zastanowić, jak dużo czasu marnujemy na proste działania. Fakturowanie naszych klientów. Wypisywanie nowych umów. Analizowanie wpływów od klientów na kontach. A w przypadku wdrożenia programów komputerowych możemy w ciągu paru sekund wystawić tysiące faktur mając wcześniej wprowadzoną bazę umów. Tę z kolei jesteśmy także w stanie wprowadzać automatycznie. Zastanówmy się, kto w firmie robi takie rzeczy. Czy przypadkiem nie są to osoby, których kompetencje są wyższe niż proste a długotrwałe wystawianie dokumentów. To z kolei przekłada się na pieniądz. Zamiast wydawać setki, czy tysiące złotych na tak automatyczne czynności, kupmy lepiej dobry produkt informatyczny. Za oszczędzone pieniądze realizujmy bardziej wymagające działania. Firmotron to rozwiązanie dla Ciebie!

Do kolejnego przeczytania!

Zachęcamy także do przeczytania artykułu “Kontrowersje wokół informatyzacji firmy”